מדרשת הרי גופנא

02-6568894

אתרי אזור אריאל מימי ממלכת ישראל ועד לימי אחשוורוש

אריאל, בירת היישוב היהודי של השומרון בעשורים האחרונים, עלתה לצערנו לכותרות לאחרונה בעקבות הרצח של הרב איתמר בן-גל הי"ד. משפחתו של המחבל מגיעה בין היתר מהעיר שכם, הבירה ההיסטורית של השומרון, עוד מהתקופה הכנענית ועד לימינו אנו. מה היחס בין הבירות הללו בתקופת ממלכת ישראל? האם שכם תפקדה כבירה? האם ההתיישבות הישראלית היתה רק באזור שכם והר ברכה או שאזור אריאל היה מרכז התיישבות ישראלית כבר אז? המקורות ההיסטוריים והממצאים בשטח מלמדים אותנו על תשובות מעניינות ומורכבות לשאלות אלו.

חדש במחקר

נטיעות בני עקיבא סניף נווה צוף

נטיעות בני עקיבא סניף נווה צוף

סדנת הכפר

סדנת הכפר

גבעת היקבים

ממ"ד שילה בגבעת היקבים

כתב העת "במעבה ההר"- רכישת הקבצים (כולל הקובץ השביעי החדש!)

חדש חדש! -יצא לאור הקובץ השביעי של כתב העת "במעבה ההר".כאן ניתן לרכוש את קבצי "במעבה ההר". להלן תוכן העניינים של הקבצים ומחירים מיוחדים לידידי המדרשה

היישוב חוות יאיר ומדרשת הרי גופנא שמחים להזמינכם לערב עיון בנושא 75 שנה להירצחו של "יאיר". הגיון לח"י מאז ועד ימינו ריבונות והתיישבות בין קיום לייעוד

הערב יתקיים במועדון חוות יאיר, יום שני, אור לכ“ה בשבט תשע"ז (20 בפבר')הכניסה חופשית!!! אך יש להירשם בקישור: https://goo.gl/forms/effT2jwUMEzMi0HB3 או באתר מדרשת הרי גופנא http://www.gofna.022.co.il

מדרשת הרי גופנא שמחה להזמינכם לפעילות משפחתית בחורבת שחאדה בט"ו בשבט

במטרה להכיר ולהתעמק ברגבי מולדתנו בלב ההתיישבות היהודית בעבר ובהווה. נצא לטייל ביום שישי, ה10/2/16, י"ד בשבט התשע"ז,

יריד

מדרשת הרי גופנא מזמינה אתכם ליריד תמיכה בתושבי נווה צוף והסביבה.

פעילויות וטיולים

פעילויות חנוכה ללא תשלום לקהל הרחב עם מדרשת הרי גופנא

שני טיולים ללא תשלום (האחד למיטיבי לכת והשני למשפחות מיטיבות לכת)וכנס מורשת מודיעין.בואו בשמחה!

במשעולי ארץ התנ"ך - קורס מיטיבי לכת בעקבות מחקרי השטח של פרופ' אדם זרטל ז"ל.

על הקורס: חוג למיטיבי לכת במסלולי הליכה קסומים במרחבי ארץ השומרון ובקעת הירדן לזכרו של פרופ' אדם זרטל ז"ל ובעקבות חידושיו המחקריים בסקרי השטח הנרחבים בהר מנשה ובבקעת הירדן. בהדרכת: דביר רביב, אהרון טבגר, אלימלך רון טל, ישראל רוזנפלד ונריה אנטמן.במסגרת החוג נגיע לאתרים ייחודיים ונבקר בתגליות חדשות ומרתקות, בעקבות ההיסטוריה, המקורות ומאמריו של אדם זרטל. הקורס מתפרש על אזורים שונים - לב ההר, מדבר שומרון ובקעת הירדן ונותן תמונה חדשה ומרתקת על אזורים אלו. כל טיול בעקבות מאמר של פרופסור אדם זרטל, שם המאמר הוא שם הסיור.

"אל הנקיקים והמערות"- מדרשת הרי גופנא מזמינה אתכם לסדרת סיורי איכות מודרכים למערות יהודה שומרון ובנימין בהובלת איש המלח"ם שמוליק אבידן

לחובבי המערות, הנקיקים והמחילות- להלן סדרת סיורי איכות אל עומקה של אמא אדמה עם איש המכון לחקר מערות שמוליק אבידן.הסיורים מיועדים לאנשים שאוהבים מערות ורוצים להבין את העולם התת קרקעי בצורה רצינית. מיועד למבוגרים ונוער מגיל 13 ומעלה, דורש יכולת זחילה, חלק מהסיורים מיועדים למיטבי לכת (ראה פירוט למטה).הסיורים כוללים זחילה במערות, ניווט במערות, למידה על היווצרותן של המערות, על שוכני המערות, על המורדים במערות ועוד.

"רוכבים בארץ התנ"ך"- טיולי אופניים בשומרון, בנימין ובקעת הירדן בהדרכת - ברוך אודסר

סדרת טיולי אופניים לרוכבים מנוסים בשומרון בנימין ובקעת הירדן- בהדרכת מדריך רכיבה מקצועי- ברוך אודסר.על הסדרה: במהלך הסדרה נרכב לאורך שבילים מקסימים במרחבי ארץ השומרון וחבל בנימין. נגיע לאתרים ייחודיים ונבקר בתגליות חדשות ומרתקות, בעקבות ההיסטוריה והמקורות. במהלך הקורס נרכב באזורים שונים כמו לב השומרון, מערב השומרון, הרי גופנא, חבל בנימין וגוש שילה. הטיול היה נפלא! תודה למשתתפים

"בשבילי ארץ התנ"ך"- סדרת טיולי שטח לבעלי ג'יפים בשומרון ובנימין, בימי שישי בהדרכת יהושע כרמל

על הסדרה: מדרשת הרי גופנא מזמינה אתכם לחוג סיורי שטח לבעלי רכבי שטח (4X4) עם נעילת LOW במרחבי ארץ השומרון וחבל בנימין. ניסע בינות לשבילים ייחודיים בנופים הקסומים, ונבקר באתרים מעניינים בהדרכת יהושע כרמל, מדריך ג'יפים מקצועי ובליווי רכב עם ציוד לחילוץ ולפתרון בעיות. הקורס מתפרש על אזורים שונים – לב ההר, מערב השומרון, הרי גופנא, חבל בנימין, גוש שילה ובקעת הירדן, ונותן היכרות מרתקת, חדשה וייחודית על אזורים אלו.כל המסלולים מאושרים ע"י כוחות הביטחון.

סרטונים והרצאות

ההרצאות בכנס "מעבה ההר" השני -כ"ה תשרי תשע"ב

סרטים מלאים ותקצירים בכתב של תוכן ההרצאות מכנס "במעבה ההר", תשע"ב. זיהויים וזהויות, בורות ומערות מסתור, אמות מים וביצורים, יין ומסילות ברזל. הכנס נערך בתאריך כ"ה בתשרי התשע"ב (23.10.11) באולם 'גלנווד' ביישוב חשמונאים בהשתתפות כ-400 מתעניינים, בחסות מחלקת התיירות של מועצה אזורית מטה-בנימין.

סרטונים מכנס מערב בנימין השלישי- במעבה ההר - כה תשרי תשע"ג

סרטונים מלאים של הרצאות מכנס מערב בנימין השלישי- במעבה ההר שנערך בכ"ה תשרי התשע"ג ביישוב חשמונאים: מחקרים בתקופת המקרא, בית כנסת מימי בית שני שנחשף לאחרונה, קברים, מקוואות במסתור, שומרונים, שו"ת מימי הבייניים, ומצודה בריטית. הכנס נערך באולם בית הכנסת 'גלנווד' בחשמונאים בפני קהל של כ-400 משתתפים בחסות מחלקת תיירות של מועצה אזורית מטה-בנימין.

סרטוני הרצאות מכנס מערב בנימין הרביעי - במעבה ההר שהתקיים בנילי בכ"ה תשרי התשע"ד

16 הרצאות מתוך כנס מערב בנימין הרביעי- במעבה ההר ע"ש פרופ' חנן אשל ז"ל שהתקיים ביישוב נילי בתאריך כה בתשרי התשע"ד. ההרצאות ניתנו מפי טובי המומחים בתחומי הארכיאולוגיה וההיסטוריה של אזור הר אפרים, בנימין והשומרון, ובתחום חקר מערות וחללים תת-קרקעיים בהר. בכנס השתתפו כ-300 איש.

סיור וירטואלי במקטע עבוד

כתבת מבט מב' חשוון תשע"א, ה- 10.10.10 שערך בני ליס על מערכת הקברים המפוארת במקטע עבוד סמוך לבית אריה.

מסלולי טיול

ארץ צוף - חבל תמנה – גוש גופנא נבי סמואל - קברו של שמואל הנביא?

כ"ח באייר הוא התאריך של יום שחרור ירושלים. רבים מציינים יום זה בחגיגות גדולות ברחבי העיר המאוחדת. יום זה הוא גם יום שחרור הסופי של השומרון, לאחר כיבושה של העיר שכם. אירוע נוסף שמצוין בתאריך זה הוא ההילולה של שמואל הנביא. מי שמגיע למתחם נבי סמואל ביום זה רואה לא פחות חוגגים ולא פחות סדרנים מאשר בחגיגות של איחוד העיר. נבי סמואל שמצפון לירושלים מזוהה זה מאות בשנים עם מקום קברו של שמואל הנביא, וגם במהלך ימי חול רגילים אתר זה נפקד ע"י מתפללים רבים. אם המסורת היא ארוכה בשנים, האם זהו אכן קברו?

לסיור ברכבים פרטיים לביקור ברכס הראש המתנשא מעל היישוב בית חורון.

שלום לכולם ביום רביעי הקרוב 17/5 אנו יוצאים לסיור ברכבים פרטיים לביקור ברכס הראש המתנשא מעל היישוב בית חורון. על הרכס שרידים מרשימים ליישובים מבית ראשון מבית שני מהתקופה הביזנתית ומהתקופה המוסלמית. בקצה המערבי של הרכס עומד מבנה קבר שיח זייתון ובסמוך לו מרפסת ממנה נשקף נוף פתוח ומיוחד. שעות הביקור:1:0:45 - 14:00 נקודת מפגש: כניסה ליישוב בית חורון.עלות: 35 ש"ח לאדם להרשמה נא לשלוח הודעת ס.מ.ס לנריה רכז מדרשת הרי גופנא לנייד 0545428580

כותרת הכתבה

מפת מסלולים אינטראקטיבית

אתרי טיול

מהו מיקומו של בית מיכה?

ביום שישי שמיד אחרי ט"ו בבט, מקיימת מדרשת הרי גופנא טיול מודרך למשפחה (בתשלום) לעמק השקדיות הפורחות שבין מעלה לבונה וגבעת הרא"ה ולאתרי בית מיכה השונים.

מהיכן הגיעו החשמונאים להרי גופנא? צוות מדרשת הרי גופנא

כולם יודעים כי מרד החשמונאים החל במודיעין, החשמונאים ברחו להרים, נלחמו עם היוונים והדליקו את המנורה עם פך שמן קטן. אבל האם חשבתם לעצמכם היכן בדיוק התחוללו המרד והקרבות? היכן גרו כל הלוחמים של יהודה המקבי? איך הצליחו להגיע למקדש בירושלים? יודעי עניין יודעים להגיד כי החשמונאים ברחו להרי גופנא והסתתרו שם. אבל היכן הרים אלו? האם ניתן לזהות את המערה בה התחבאו יהודה ואחיו?

מסתורין בגבעת היקבים

בראש גבעה נישאת בלב הרי גופנא אשר בדרום-מערב השומרון, שוכן אתר עתיק המכונה – ח'רבת שייח עיסא או בעברית חורבת יהושע הזקן. שם זה ניתן לאתר הודות לאיזושהי מסורת על שייח מקומי שנקבר (לכאורה) במקום. האתר נמצא בתחומי גוש ההתיישבות טלמונים, בסמוך לכביש העולה מחורש ירון לחרשה. מהאתר תצפית מרהיבה על מרחבי הרי גופנא שמסביב, חבל מודיעין, צפון השפלה ומישור החוף. באתר התקיים כפר קטן שהקימו בני שבט אפרים עוד מימי בית ראשון והיה קיים גם בימי בית שני. בהסתובבות באתר ניתן להתרשם מרחובות צרים שלצידם קירות בתים שנשתמרו להפליא כאילו לא עברו 1875 שנים מאז חרב הישוב. אולם גולת הכותרת של האתר היא מערכת תת-קרקעית הכוללת 26 בורות פעמון (בקבוקונים) חצובים הסמוכים זה לזה, ששימשו כיקבים לתסיסה ואחסון של קנקני יין בימי בית ראשון.

מסלולי טיול באיזור נווה צוף ומודיעין עילית

אתר החובלתא ("גבעת ההליסטון") – יישוב קדום בנווה צוף ובית הכנסת העתיק במודיעין עילית

בפסח הזה גם אני ומשפחתי מצטרפים אל הטיולים המרתקים של הרי גופנא בחבל בנימין.

נצא למגוון טיולים במקומות המיוחדים והיפים ביותר ברחבי ארץ בנימין. הפנינג הטיולים באישור כוחות הביטחון לפרטים נוספים: 02-6568894 נריה midreshet.gofna@gmail.com 0545428580 חובה להירשם בקישור המצ"ב https://goo.gl/forms/nD52gl7hdwP4sP3p1

פעילויות המדרשה

סיור לאתר החובלתא ומעיין מאיר הסמוך לנווה צוף וכן יריד תמיכה

נפגש בכניסה לאתר החובלתא המצוי בתוך הישוב נווה צוף, נקבל הדרכה על האתר הקסום: המקום נזכר לראשונה בתיאור משנת 1864, ע"י הנוסע הצרפתי ויקטור גרן: "על הר קטן..יש שרידי כפר שנהרס מן המסד עד הטפחות ונאמר לי כי שמו ח'רבת חבלאתא". מאז הספיק האתר להיסקר, להיחפר (בסוף שנות ה 90) ולהשתקם בעזרת בני הנוער של נווה צוף. האתר ממוקם על גבעה סלעית שלא מתאימה לעיבוד חקלאי כיוון שהיא בנויה ממשטחי סלע גיר גדולים. ברחבי האתר נמצאו מקומות חציבה, מבני מגורים, מבני תעשיה, כבשן סיד, בורות מים ומערות קבורה, ועל פי הממצא הקרמי והמטבעות האתר פעל לפחות מימי הבית השני ועד לתקופה הערבית הקדומה, כאשר שיא הפעילות התקיימה בתקופה הביזנטית. ונרד למעיין בפעימות שיחלו בשעה 09:00. ניתן לחזור עם הקבוצה עמן התחלתם את הסיור, או לשהות במעיין עד לעליית הקבוצה הבאה, סיום ההדרכות בשעה 14:00. עלות הסיור 10 ש"ח לאדם והוא מותנה במספר משתתפים. באותו היום יתקיים יריד תמיכה בתושבי נווה צוף וישובי הסביבהבין השעות 09:00 ל12:00, באולם השמחות של הישוב נווה צוףובו תושבי נווה צוף ויישובי הסביבה ימכרו את תוצרתם.ביריד ימכרו חפצי אמנות, ספרים ומשחקים , עוגות ועוגיות, מוצרי רפואה אלטרנטיבית, קוסמטיקה טבעית ועוד. כדאי להבא מזומן.

פעילויות לאירועים

טיולים ופעילויות לבתי ספר

פעילויות לקבוצות

פעילויות לקהילות

מי אנחנו?

גופנא – למה ומדוע?

מנין השם גופנא? האמת היא ששם זה הוא מונח מודרני המתאר את האזור הגיאוגרפי המבדיל בין הרי שומרון מצפון והרי יהודה מדרום. בעבר האזור היה פשוט חלק מ'הר אפרים', ע"ש בני שבט אפרים שהתיישבו במקום בתקופת בית ראשון, ואולי השם הספיציפי של האזור היה 'ארץ צוף', כמו שמופיע בסיפור שאול והאתונות. אולם בימי בית שני, האזור הפך להיות החלק הצפוני של מדינת יהודה, והמחוזות המרכזיים כאן נקראו תמנה (ע"ש עיר הבירה תמנה, היום בצמוד לנווה צוף), וגופנא. עיר הבירה של מחוז גופנא נקראת עד היום בשם זה, בכפר ג'יפנא, בין בית-אל לעטרת (מתחת לביר-זית). הכפר שנמצא במפגש 2 הדרכים המרכזיות (הדרך לשפלה והדרך לשכם), מוזכר אף במדרשים ככפר של כהנים בימי מרד בר-כוכבא, ובסביבה נמצאו קברים עם גלוסקמאות ומקוואות שמעידים על היהודים שישבו באזור.

מי אנחנו?

מי אנחנו?

קטלוג טיולים

תמונות מטיולים

נחל נטוף - צילומים ורשמים מקסימים של חנוך פלסר מן הטיול האחרון, מצגת שכדאי לפתוח.

דרשת הרי גופנא ו-'עמיתים לטיולים' שמחים להזמינכם לסיים את החופש עם הפנינג טיולים ופעילות בשמורת נחל נטוף וסביבתה במערב מועצה אזורית בנימין, שנה עשירית ברציפות - היסטוריה, בריכות, עצים ומעיינות. יום שישי עש"ק שופטים תשע"ז"שמורת נחל נטוף" (ואדי זרקא) אשר תחת היישוב נווה צוף כוללת קטע ייחודי של נחל זורם ריכוז מעיינות גדול וחורשות עצים עתיקים – והכל במרחק נגיעה מהכביש. בואו איתנו לגלות את סודו של הוואדי הנפלא. מסלול מרכזי למשפחות : המסלול יתחיל מהחניון הסמוך לכניסה לנחל. המסלול עובר בתוואי הנחל הזורם תחת צל האקליפטוסים. בהמשך נעבור במטעי זיתים עד למעיין התות והבננה (כן כן במקום עץ תות ועץ בננה). משם נחזור דרך מעיין החרוב ומעיין האקליפטוס חזרה לחניון - ישרון,יואב,נעמי יונתן וסבא-הגיעו לטיול......

מצגת מטיול ג'יפים באזור שמורת נטוף

מאת פרופ' דניאל בן גדליה

בין התפוח לשילה: סיור בחבל בנימין

תמונות האלבום באדיבות דב קרייזל מחיפה

תמונות מטיול ג'יפים

באדיבות הפרופ' דניאל בן גדליה. תמונות מהמסלול, פרחי בר ועתיקות.

מצגת סיכום "מהודו ועד כורכוש" התשע"א

מצגת תמונות מאירועי "מהודו ועד כורכוש" תשע"א, צולמה והוכנה ע"י חנוך פלסר משדה אליהו.

עלון אלקטרוני

עלון מס' 1 ניסן תשע"ג

עלון 2

טיולים ופעילויות - ארכיון

נטיעות קהילתיות

קהילת נווה צוף נוטעם ונהנים בהפנינג טו בשבט

מיקומם של העי והאתר המקודש בבית אל

אתמול נערך הכנס השמיני של במעבה ההר, הנה כמה דברים שנכתבו לאחר הכנס החמישי:

ביום ראשון הקרוב (כה תשרי, 15.10) - כנס במעבה ההר השמיני במערב בנימין

להזכירכם, ביום ראשון הקרוב (כה תשרי, 15.10) יתקיים כנס במעבה ההר השמיני במערב בנימין, באולם גלנווד ביישוב חשמונאים. בכנס השנה תוכלו לשמוע הרצאות מפי טובי החוקרים בארץ על אודות הארכיאולוגיה וההיסטוריה של אזורי בנימין ושומרון ועל חידושים בחקר מערכות וחללים תת-קרקעיים, וכן להשתתף בסיור מודרך לאחד האתרים הארכיאולוגיים הסמוכים. בכנס ניתן יהיה לרכוש את הקובץ החדש של כתב העת במעבה ההר (הקובץ השביעי) וקבצים קודמים במחירים מוזלים.

בעקבות המים בהרי גופנא

היורה כבר ירד באזורינו, טרם התחלנו להתפלל על הגשם, וודאי שעונת הגשמים טרם החלה, אך מסתבר שהרבה מים עדין מצויים בתוך האדמה ומפכים החוצה בעשרות ואף מאות נביעות. המים שמחלחלים בתוך האדמה מגיעים לשכבה אטימה למים, וכך נוצרים מאגרים תת-קרקעיים גדולים במיוחד של מי תהום בבטן האדמה. בהרי גופנא התברכנו בנחלים מבותרים שחורצים את ההר ומגיעים לשכבות סלע עמוקות, חלקן אותן שכבות בהם מצויים אותם מי-תהום. כתוצאה מכך האזור משופע במעיינות רבים שניתן להגיע גם בזמן הזה ולהינות משפיעתם החזקה.

נבי סמואל - קברו של שמואל הנביא?

כ"ח באייר הוא התאריך של יום שחרור ירושלים. רבים מציינים יום זה בחגיגות גדולות ברחבי העיר המאוחדת. יום זה הוא גם יום שחרור הסופי של השומרון, לאחר כיבושה של העיר שכם. אירוע נוסף שמצוין בתאריך זה הוא ההילולה של שמואל הנביא.

גבעות עולם

בפרשת השבוע "ויחי" אנו קוראים על ברכתו של יעקב לבנו יוסף: "מֵאֵל אָבִיךָ וְיַעְזְרֶךָּ וְאֵת שַׁדַּי וִיבָרְכֶךָּ בִּרְכֹת שָׁמַיִם מֵעָל בִּרְכֹת תְּהוֹם רֹבֶצֶת תָּחַת בִּרְכֹת שָׁדַיִם וָרָחַם : בִּרְכֹת אָבִיךָ גָּבְרוּ עַל בִּרְכֹת הוֹרַי עַד תַּאֲוַת גִּבְעֹת עוֹלָם תִּהְיֶין לְרֹאשׁ יוֹסֵף וּלְקָדְקֹד נְזִיר אֶחָיו" (בראשית מט, כה-כו).

כובר וג'יביא – כפרים "פלסטיניים" או יהודיים?

צה"ל טען כי המטיילים שטיילו לזכר נרצחי נווה צוף נכנסו ל"כפר פלסטיני". הסקירה ההיסטורית של המקום מראה אחרת ומחר יערך באזור הפנינג למשפחות, קישור לכתבה על טיול של אהרון טבגר.

(25.8.17) בשמורת נחל נטוף הסמוכה לנוה צוף - הפנינג טיולים לסיום החופש הגדול

מדרשת הרי גופנא ו-'עמיתים לטיולים' שמחים להזמינכם לסיים את החופש עם הפנינג טיולים ופעילויות בשמורת נחל נטוף וסביבתה במערב מועצה אזורית בנימין, שנה עשירית ברציפות - היסטוריה, בריכות, עצים ומעיינות.

בעקבות חיילים ושוטרים בריטים בנווה צוף

היישוב נווה צוף (חלמיש) התברך במיקום מצוין לצד אתרים חשובים, מעיינות שופעים ולצד דרך ראשית. הדרך המובילה כיום ליישוב (כביש 465) הייתה בתקופות קדומות אחת משתי הדרכים הראשיות שהוליכו מן השפלה ומישור החוף לעבר ההר המרכזי וירושלים – זו ומעלה בית חורון (כביש 443 של ימינו). הסיבה לחשיבותה של הדרך היא היותה מצויה על קו רכס רציף המפריד בין אגן נחל שילה לבין אגן נחל נטוף המאפשר עליה רציפה ומתונה מהמישור אל ההר. לאורך דרך זו ישבו ערים חשובות בתקופות אלו: אנטיפטריס (מערבית לראש העין), גופנא (היום הכפר ג'יפנא מצפון ליישוב בית אל) ותמנה הנמצאת ממערב ליישוב עצמו (תל תבנה בצמוד למוצב נווה יאיר על הכביש). בדרך זו עברו באקחידס והצבא היווני כשחיפשו את יהודה המקבי ליד ביר זית, בדרך זו עלו עולי רגלים יחד עם פירות הביכורים למקדש בחג השבועות ובדרך זו עבר טיטוס כשהיכה את תושבי ארץ יהודה לפני חורבן בית המקדש השני.

"שא נא עיניך וראה" - אתרי תצפית בהרי גופנא והסביבה נווה אח"י שכונה חדשה לזכר אלעד, חיה ויוסי סלומון הי"ד

לנוכח הרצח המזעזע של בני מפחת סלומון הי"ד, בחרנו הפעם להתמקד בכמה מאתרי התצפית המיוחדים הקיימים באזור הרי גופנא ובסביבה הקרובה ליישוב נווה צוף (חלמיש):

תמונות מהיריד שנערך בנווה צוף

תודה למשתתפים!

כתבת נסיון

קובץ מקושר

WCAG 2.0 (Level AA) דפי הנגישות באתרי 022 נבנו בהתאם לתקן נגישות WCAG 2.0 - AA