יום ב', יט’ בתמוז תשע”ט
    דף הבית  |  הרשמה לרשימת תפוצה  |  יצירת קשר  |  מדרשת הרי גופנא 02-6568894  
סיורי פסח עם מדרשת הרי גופנא!
מדרשת הרי גופנא מזמינה אתכם לסיורי איכות בנופים היפים והייחודיים של בינימין, השומרון והבקעה. מתאים לכולם! לפרטים והרשמה! --> https://tic.li/Lg7nAZy עלות למשתתף: למשפחה 60 ש"ח. לאדם בוגר 30 ש"ח. לילד (עד גיל 12) 10 ש"ח. לבירורים נא לשלוח הודעה: נריה אנטמן 0545428580
קרא עוד...
10:44 (17/04/19) מדרשת הרי גופנא
תגובות: -1   צפיות: -1
 
כתב העת "במעבה ההר"- רכישת הקבצים (כולל הקובץ השמיני החדש!)
חדש חדש! -יצא לאור הקובץ השמיני של כתב העת "במעבה ההר". כאן ניתן לרכוש את קבצי "במעבה ההר". להלן תוכן העניינים של הקבצים ומחירים מיוחדים לידידי המדרשה
קרא עוד...
11:43 (16/02/12) מדרשת הרי גופנא
תגובות: -1   צפיות: -1
מטבע נדיר מימי אגריפס הראשון התגלה בנחל שילה
מדרשת הרי גופנא ממשיכה מסורת של טיולי איכות ומחקר,לכול גווני האוכולוסיה צעירים, בוגרים, בתי ספר ומשפחות. באיזורים ייחודים בבנימין והשומרון. שימו לב לממצא מיוחד שנתגלה במהלך טיול שהודרך על ידיינו: נריה אנטמן ואסף ארזי הדריכו תלמוד תורה מירושלים. הם ערכו סיור בנחל שילה. שם נמצא הממצא המיוחד המתואר בכתבה. והם הוסיפו וסיימו בנטיעות עצים ביישוב עמיחי ובמתן תרומה יפה של עצים בוגרים לנוי בית הכנסת של היישוב.
קרא עוד...
14:38 (27/01/19) מדרשת הרי גופנא
תגובות: -1   צפיות: -1
אתרי אזור אריאל - מימי ממלכת ישראל ועד לימי אחשוורוש
מה היחס בין הבירות הללו בתקופת ממלכת ישראל? האם שכם תפקדה כבירה? האם ההתיישבות הישראלית היתה רק באזור שכם והר ברכה או שאזור אריאל היה מרכז התיישבות ישראלית כבר אז? המקורות ההיסטוריים והממצאים בשטח מלמדים אותנו על תשובות מעניינות ומורכבות לשאלות אלו.
קרא עוד...
תגובות: -1   צפיות: -1
כנס במעבה ההר ה -9
פעילויות לאירועים
טיולים ופעילויות לבתי ספר
פעילויות לקבוצות
פעילויות לקהילות
תגובות: -1   צפיות: -1
גופנא – למה ומדוע?
למה נבחר השם ''מדרשת הרי גופנא" ? שם זה הוא מונח מודרני המתאר את האזור הגיאוגרפי המבדיל בין הרי שומרון מצפון והרי יהודה מדרום. ואילו השם הספיציפי של האזור היה 'ארץ צוף', כמו שמופיע בסיפור שאול והאתונות. עיר הבירה של מחוז גופנא נקראת עד היום בשם זה, בכפר ג'יפנא, בין בית-אל לעטרת (מתחת לביר-זית).
קרא עוד...
תגובות: -1   צפיות: -1
ניהול אתר
מהיכן הגיעו החשמונאים להרי גופנא? צוות מדרשת הרי גופנא
כולם יודעים כי מרד החשמונאים החל במודיעין, החשמונאים ברחו להרים, נלחמו עם היוונים והדליקו את המנורה עם פך שמן קטן. אבל האם חשבתם לעצמכם היכן בדיוק התחוללו המרד והקרבות? היכן גרו כל הלוחמים של יהודה המקבי? איך הצליחו להגיע למקדש בירושלים? יודעי עניין יודעים להגיד כי החשמונאים ברחו להרי גופנא והסתתרו שם. אבל היכן הרים אלו? האם ניתן לזהות את המערה בה התחבאו יהודה ואחיו?
קרא עוד...
תגובות: -1   צפיות: -1
ארץ צוף - חבל תמנה – גוש גופנא נבי סמואל - קברו של שמואל הנביא?
כ"ח באייר הוא התאריך של יום שחרור ירושלים. אירוע נוסף שמצוין בתאריך זה הוא ההילולה של שמואל הנביא. נבי סמואל שמצפון לירושלים מזוהה זה מאות בשנים עם מקום קברו של שמואל הנביא, וגם במהלך ימי חול רגילים אתר זה נפקד ע"י מתפללים רבים. אם המסורת היא ארוכה בשנים, האם זהו אכן קברו?
קרא עוד...
10:23 (25/06/17) מדרשת הרי גופנא
תגובות: -1   צפיות: -1
עלון 1
ארכיון